بهترین نژاد های گربه و گرانترین نژادهای گربه در جهان را بشناسید

ساخت وبلاگ

آشنایی با گرانترین نژادهای گربه می تواند برای علاقمندان بسیار جذاب باشد. در این مطلب قصد داریم شما را با انواع مختلف نژادهای گربه آشنا کنیم همچنین قیمت و ویژگی های هر کدام را نیز مورد بررسی قرار خواهیم داد. در ادامه با ما همراه شوید.

بهترین نژاد های گربه و گرانترین نژادهای گربه

که در این لیست برای شما کاربران عزیز معرفی خواهیم کرد از ۲ تا ۳۷۰ میلیون تومان قیمت دارند. چیزی که شاید تصورش هم کمی دشوار بنظر برسد. اما علاقمندان به این حیوان دوست داشتنی ویژگی های خاصی درون هرکدام از آنها می بینند که ارزش مادی آنها را از بین خواهد برد

 

بهترین نژاد های گربه و گرانترین نژادهای گربه در جهان

 


آشِرا: آشرا یکی از عجیب ترین گربه های خانگی در جهان محسوب می شود. این حیوان از ترکیب گربه های معمولی و گربه پلنگی آسیایی به وجود آمده است و ضد حساسیت است.بچه گربه ی نژاد آشرا بین ۲۲ هزار تا ۱۰۰ هزار دلار (۸۱٫۵ تا ۳۷۰ میلیون تومان) خرید و فروش می شود.

 

 

 

https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1392/7/14/1607530_624.jpg

 گربه ساوانا:

این گربه از ترکیب سروال آفریقایی و گربه معمولی به وجود آمده است. می توان ادعا کرد که بزرگ ترین گربه های دنیا هستند که حدود ۱۵ کیلوگرم وزن و ۶۰ سانتی متر قد دارند. این گربه ها به دلیل هوش سرشار، خونسردی، کنجکاوی و بازیگوشی شهرت دارند. آن ها عاشق حمام کردن، پیاده روی و بازی هستند.بچه گربه ی نژاد ساوانا بین ۴۰۰۰ تا ۲۲۰۰۰ دلار (۱۵ تا ۸۱٫۵ میلیون تومان) خرید و فروش می شود.

 

 

 کاراکال:

این نژاد در خطر انقراض قرار دارد. چندین سال پیش این گربه از دسته حیوانات وحشی به گربه خانگی گران قیمت تغییر کاربری داد. شما می توانید این گربه را با قیمت بین ۷۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار (۲۶ تا ۳۷ میلیون تومان) خریداری کنید.

 

 

  

چائوسیی:

کی از کمیاب ترین نژاد گربه ها، Chausie است که از ترکیب گربه های معمولی و جنگلی به وجود آمده. این حیوانات بسیار اجتماعی هستند و از تنها ماندن هراس دارند. این گربه دوست دارد همیشه در کنارش یک موجود دیگر باشد و فرقی نمی کند انسان، گربه یا سگ باشد.قیمت چائوسی بین ۸۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار (۳۰ تا ۳۷ میلیون تومان) متغیر است.

 

 

 خائو مانی:

با بررسی شواهد تاریخی، گفته می شود پیشینه گربه های چشم الماسی به سال های ۱۳۵۰ تا ۱۷۶۷ می رسد. بچه گربه ی نژاد خائو مانی بین ۷۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰ دلار (۲۶ تا ۴۱ میلیون تومان) خرید و فروش می شود.

 

 

 سافاری:

این نژاد نادر نیز در دهه ۱۹۷۰ میلادی از ترکیب گربه معمولی با گربه های وحشی آمریکای جنوبی در کشور آمریکا و در نتیجه مطالعه روی سرطان خون شکل گرفت.بچه گربه ی نژاد سافاری بین ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار (۳٫۷ تا ۱۱ میلیون تومان) خرید و فروش می شود.

 

 

 گربه بنگال:

این نژاد که یکی از گرانترین نژادهای گربه است، از ترکیب گربه پلنگی آسیایی با گربه معمولی به وجود آمده است. این حیوان به شنا کردن علاقه دارد و علیرغم اندازه بزرگ (۴ تا ۸ کیلوگرم وزن)، دوست دارند از شانه های صاحب خود بالا رفته و در آغوشش باشند.بچه گربه ی نژاد بنگال بین ۱۰۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار (۳٫۷ تا ۱۴٫۸ میلیون تومان) خرید و فروش می شود.

 

 

 مجعد آمریکایی:

امریکن کِرل در سال ۱۹۸۱ در آمریکا پرورش داده شد. این گربه ها تا دهمین روز تولد خود گوش های صافی دارند اما پس از آن، گوش ها به عقب برگشته و شکلی همچون شاخ کوچک ایجاد می کنند. این ویژگی ظاهری مورد توجه افراد زیادی در سراسر دنیا قرار دارد.بچه گربه ی نژاد امریکن کِرل بین ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار (۳٫۷ تا ۱۱ میلیون تومان) خرید و فروش می شود.

 

 

 تویگر:

تویگرها همانند ببر هستند و به همین خاطر چنین نامی برایشان انتخاب شده است. این نژاد بین ۵۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار (۱٫۸ تا ۱۱ میلیون تومان) قیمت دارد.

 

 

 گربه الف:

این گربه در سال ۲۰۰۶ میلادی در آمریکا پرورش داده شد. الف ها بسیار صمیمی، باهوش، بازیگوش، اجتماعی، کنجکاو و وفادار هستند. برای خرید الف باید ۲۰۰۰ دلار یعنی حدود ۷٫۴ میلیون تومان هزینه کنید.

 

 

 گربه سرنگتی:

نیاکان این نژاد به سال ۱۹۹۴ در کالیفرنیا باز می گردد. یک سرنگتی بالغ حدود ۸ تا ۱۲ کیلوگرم وزن دارد. آن ها بدن پر، گوش های بلند، موی خالدار و پاهای بسیار بلند دارند.بچه گربه ی نژاد سرنگتی بین ۶۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار (۲٫۲ تا ۷٫۴ میلیون تومان) خرید و فروش می شود.

 

 

 راشن بلو:

راشن بلو یکی از نادرترین نژاد گربه های کم موست. این گربه در خارج از کشور روسیه در سال ۱۸۹۳ کشف شد. گفته می شود که این حیوان خوش شانسی می آورد. شما می توانید آن را با قیمت ۴۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار (۱٫۵ تا ۷٫۵ میلیون تومان) خریداری کنید.

 

 

 لاپرم:

این نژاد یکی از نادرترین گونه های گربه هاست که نخستین بار در سال ۱۹۸۰ میلادی در آمریکا مشاهده شد. علاوه بر بدن بسیار پشمالو، این گربه ضد حساسیت نیز هست و به همین خاطر بهترین گزینه برای خانواده هایی محسوب می شود که از عارضه ی آلرژی رنج می برند.بچه گربه ی نژاد لاپرم بین ۲۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار (۷۵۰ هزار تا ۷٫۵ میلیون تومان) خرید و فروش می شود.

 

 

 مین راکون:

نژاد گربه های راکون مانند را می توان یکی از بزرگ ترین گونه های گربه ها به شمار آورد. این حیوان بین ۵ تا ۱۵ کیلوگرم وزن دارد و طول گربه ی بالغ می تواند به ۱٫۲۳ متر برسد. برخلاف چهره عبوس، این گربه بسیار مهربان، آرام و شاد است.قیمت بچه گربه ی نژاد مین راکون بین ۶۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار (۲٫۲ تا ۵٫۵ میلیون تومان) متغیر است.

 

 

 گربه مصری:

ظاهر گربه «اجیپتیَن مائو» یکی از گرانترین نژادهای گربه در طول ۳ هزار سال اخیر دستخوش تغییراتی شده است. این گربه مصری نه تنها موهای خالدار دارد، بلکه پوستش نیز خالدار است. برای خرید این گربه مصری باید بین ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار (۱٫۸ تا ۵٫۵ میلیون تومان) هزینه کنید.

 

 

 پیتر بالد:

نژاد پیتربالد که یکی از گرانترین نژادهای گربه است به «گربه بی مو پیترزبورگ» نیز شهرت دارد، در سال ۱۹۹۴ میلادی در کشور روسیه پرورش داده شد. این گربه ی طاس، بدن لاغر، سر کشیده و گوش های بلند دارد. بدن آن ها می تواند کاملا بی مو یا کرک دار باشد. پیتربالدها بسیار اجتماعی، حساس و آموزش پذیر هستند.بچه گربه ی نژاد پیتربالد بین ۴۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار (۱٫۵ تا ۴٫۵ میلیون تومان) خرید و فروش می شود.

 

 

 اسکاتیش فولد:

گوش های گربه اسکاتلندی برخلاف دیگر نژادها رو به بالا نیست و به سمت پایین خم شده است. این تفاوت بارز در نتیجه جهش ژنتیکی ایجاد شده. این گربه ها بسیار باهوش و همیشه آماده بازی و شیطنت هستند. از دیگر جذابیت های اسکاتیش فولد این است که می تواند روی دو پای عقب خود بایستد.بچه گربه ی نژاد اسکاتیش فولد بین ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار (۷۵۰ هزار تا ۵٫۵ میلیون تومان) خرید و فروش می شود.

 

 

 گربه هیمالیایی:

این گربه که یکی از گرانترین نژادهای گربه است شباهت زیادی به نژاد پرشین دارد اما چشمهایش آبی بوده و موهای رنگی دارد. عموما بدن این گربه ها روشن و صورت، دست ها، پاها و دمشان تیره است. گربه هیمالیایی نخستین بار در سال ۱۹۵۰ میلادی در آمریکا پرورش داده شد. این نژاد بسیار مطیع و خونسرد است و رفتار دوستانه ای دارد.بچه گربه ی نژاد هیمالیایی بین ۵۰۰ تا ۱۳۰۰ دلار (۱٫۳ تا ۴٫۸ میلیون تومان) خرید و فروش می شود.

 

 

 گربه جنگل های نروژ:

نیاکان این گربه های فوق العاده زیبا که از گرانترین نژادهای گربه هستند به ۲ سال پیش باز می گردد که وایکینگ ها آن ها را پرورش می داده اند. این نژاد توانایی تحمل سرمای شدید را داشته و شکارچی بسیار خوبی به شمار می رود.بچه گربه ی نژاد نروژی بین ۶۰۰ تا ۳ هزار دلار (۲٫۲ تا ۱۱ میلیون تومان) خرید و فروش می شود

 

.

 

ارغوانی تز از همیشه ام...
ما را در سایت ارغوانی تز از همیشه ام دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : رز اکبری arghavan1400 بازدید : 270 تاريخ : جمعه 20 فروردين 1400 ساعت: 4:04